Uncategorized

Amazon, Reddit veic pasākumus cīņā pret COVID-19 dezinformāciju

Amazon, Reddit veic pasākumus cīņā pret COVID-19 dezinformāciju

Uzņēmuma izsekotājā uzskaitītās skolas ir slēgtas no vienas dienas līdz vairākām nedēļām. Lielākā daļa uz laiku pārcēlās uz attālināto apmācību. Citi uz laiku slēgti bez norādījumiem. Un neliels skaits aizkavēja skolas sākumu vai pārgāja uz hibrīdmācībām, norāda Burbio.

Pieaugošais slēgšanu skaits notiek saistībā ar cīņu par masku mandātiem skolās un bērnu COVID-19 gadījumu skaita pieaugumu, galvenokārt ļoti lipīgā delta varianta dēļ.

Amazon, Reddit veic pasākumus cīņā pret COVID-19 dezinformāciju

Pagājušā nedēļa bija vēl viens atgādinājums par to, cik plaši izplatās dezinformācija un kā tehnoloģiju uzņēmumi cenšas to atspiest. Reddit slēdza populāro pretvakcīnu apakšprogrammu, kas bija saistīta ar dezinformācijas izspiešanu par pandēmiju un vakcīnu. Platforma arī noteica karantīnu 54 citām Covid-19 noliegšanas kopienām, kas nozīmē, ka ziņas netiks rādītas Reddit meklēšanas rezultātos, un lietotājiem ir skaidri jāapstiprina ievade subreddit, pirms viņi redz tās saturu.

Tikmēr Amazon paziņoja, ka plāno bloķēt dažus automātiskās pabeigšanas rezultātus, kas saistīti ar ivermektīnu — pretparazītu zālēm, ko Pārtikas un zāļu pārvalde ir ieteikusi cilvēkiem nelietot, lai ārstētu COVID-19 — pēc tam, kad tas parādījās, kad lietotāji meklēšanā sāka rakstīt "iv". bārs. Vairāk lasiet šeit.

– Brets Molina

Piedalās: Associated Press

Saskaņā ar trešdienas sākumā publicēto ziņojumu, detalizēta informācija par Johnson & Johnson kandidātvakcīnu pret COVID-19 nerada bažas par drošību.

Pārtikas un zāļu pārvaldes padomdevēja komiteja piektdien rīkos visu dienu sanāksmi , lai pārskatītu datus, un, visticamāk, sniegs vakcīnai īkšķi, kā rezultātā tuvāko dienu laikā tiks saņemta FDA atļauja vakcīnai pieaugušajiem.

J&J vakcīna atšķiras no divām jau atļautajām vakcīnām, jo ​​ieteicama ir tikai viena injekcija, nevis divi.

Uzņēmums arī pēta divu devu shēmu, kas varētu izrādīties efektīvāka vai noturīgāka, un tādā gadījumā cilvēkus varētu mudināt veikt revakcinācijas injekciju.

Vakcīnu un saistīto bioloģisko produktu padomdevēja komiteja jeb VRBPAC, visticamāk, parakstīs vakcīnu, jo šķiet, ka tā ir izpildījusi visus pagājušajā gadā noteiktos FDA licencēšanas kritērijus.

Tāpat kā Moderna un Pfizer-BioNTech vakcīna, arī J&J vakcīna tika pakļauta lielam klīniskam izmēģinājumam, kas parādīja tās drošību un efektivitāti, un uzņēmums pierādīja, ka spēj ražot vakcīnu drošā un konsekventā veidā.

ASV pieturas pie divu devu Covid-19 vakcīnas grafika: lai gan pētījums liecina, ka viens šāviens nodrošina labu īstermiņa aizsardzību

Tiklīdz komiteja būs apstiprinājusi vakcīnu, FDA komisāra pienākumu izpildītājam tā būs jāpiešķir, kas varētu notikt dažu dienu laikā.

Vakcīna jau tiek izmantota Dienvidāfrikā, un uzņēmums iesniedza pieteikumu Eiropas Savienībai un Pasaules Veselības organizācijai, lai saņemtu atļauju.

Tie paši varianti cirkulē ASV, bet ne pārāk lielā skaitā, tāpēc vakcīna šeit, visticamāk, noderēs, jo īpaši tāpēc, ka tai nepieciešama tikai viena deva.

FDA gatavojas variantiem: Covid-19 vakcīnas, testi darbojas labi, bet varianti FDA gatavojas nākotnei, kad tās var nebūt

Lai gan J&J vakcīna šķiet mazāk efektīva nekā Pfizer-BioNTech un Moderna vakcīna, ir grūti veikt tiešus salīdzinājumus, sacīja eksperti, jo šie izmēģinājumi tika veikti vairākus mēnešus agrāk citā pandēmijas brīdī, kad bija mazāk zināmo variantu.

Tika pierādīts, ka J&J vakcīna ir 85% efektīva, lai novērstu vissmagāko slimību visos pētītajos reģionos 28 dienas pēc injekcijas, un laika gaitā tā izrādījās efektīvāka. Pēc 49. dienas vakcinēto vidū netika ziņots par smagas slimības gadījumiem. Uzņēmums definēja smagu slimību kā elpošanas mazspēju, šoku, orgānu mazspēju vai nepieciešamību pēc ārstēšanas slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

Vakcīnu var uzglabāt ledusskapī trīs mēnešus un saldētavā līdz diviem gadiem, padarot to salīdzinoši viegli izplatāmu, izmantojot tipiskas medicīniskās piegādes sistēmas.

FDA piešķir Covid-19 vakcīnu ārkārtas lietošanas atļauju, nevis pilnīgu apstiprinājumu.

Vakcīnu izsekotājs: Covid-19 vakcīnas izplatības izsekošana pa štatiem: cik cilvēku ir vakcinēti ASV?

Lai gan visas pārbaudes ir bijušas salīdzināmas ar testiem, kas nepieciešami pilnīgai apstiprināšanai, vakcīnām nav bijis jāuzrāda ilgāka termiņa dati, kas aizkavētu to izplatību pandēmijas laikā. Visticamāk, visi uzņēmumi galu galā pieteiksies pilnīgai apstiprināšanai.

Vēl divi uzņēmumi tuvāko mēnešu laikā pieprasīs atļauju savām vakcīnām. AstraZeneca, sadarbojoties ar Oksfordas Universitāti, izstrādāja vakcīnu, kas janvārī pabeidza brīvprātīgo uzņemšanu liela mēroga izmēģinājumā, un pagājušajā nedēļā Novavax paziņoja, ka ir pabeigusi uzņemšanu.

Abiem uzņēmumiem jāgaida, lai pieteiktos atļaujai, līdz vismaz pusei dalībnieku būs pagājušas astoņas nedēļas no otrās potes un līdz pietiekami daudz dalībnieku gan placebo, gan aktīvo vakcīnu grupās ir saslimuši ar simptomātisku Covid-19, lai noteiktu savas vakcīnas efektivitāti.

Pasaules Veselības organizācija jau ir atļāvusi lietot AstraZeneca-Oxford vakcīnu. Dienvidāfrika ir atlikusi vakcīnas lietošanu līdz brīdim, kad to var tālāk pārbaudīt, jo iepriekšējais pētījums liecināja, ka tā nav pārāk efektīva pret dominējošo variantu šajā valstī.

J&J vakcīnas izmēģinājuma informācija

J&J izmēģinājumā, kurā puse dalībnieku saņēma aktīvo vakcīnu un puse placebo, netika iekļauti bērni vai grūtnieces.

Runājot par demogrāfiskajiem datiem, 38% dalībnieku bija vecāki par 60 gadiem un 55% bija vīrieši. No gandrīz 20 000 dalībnieku ASV 74% bija baltie, 15% spāņi, 13% melnādainie, 6% aziāti un 1% indiāņi.

Vairāk nekā 40% pētījuma dalībnieku visā pasaulē bija medicīniski stāvokļi, kuru dēļ viņiem bija lielāks risks saslimt ar smagu COVID-19, tostarp aptaukošanos, 2. tipa cukura diabētu, hipertensiju vai HIV. Cilvēkiem ar šiem veselības stāvokļiem nebija lielāka iespēja saslimt ar Covid-19 nekā cilvēkiem bez simptomiem, kas liecina, ka vakcīna nodrošina aizsardzību neatkarīgi no pamatslimībām.

Pētījuma sākumā gandrīz 10% bija pozitīvs COVID-19 tests.

No 682 izmēģinājuma dalībniekiem, kuri saslima ar COVID-19 vismaz divas nedēļas pēc injekcijas, 75% bija saņēmuši placebo. Šķita, ka cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem, nav lielāka iespēja saslimt nekā jaunākiem cilvēkiem.

Dalībniekiem, kuri bija melnādainie, bija tikai nedaudz lielāka iespēja saslimt nekā citiem, veidojot 21% no vakcinētās grupas un gandrīz 20% no placebo grupas. Amerikas indiāņu dalībnieki, tostarp Latīņamerikā, bija nedaudz vairāk pārstāvēti, veidojot 12% no vakcinētajiem, bet tikai 8% no tiem, kuri saņēma placebo.

Kopumā laika gaitā vakcīna izrādījās efektīvāka, atšķirība starp placebo un vakcinētajām grupām palielinājās no divām nedēļām līdz trim mēnešiem pēc vakcinācijas.

Šķita, ka tas ir ļoti efektīvs pret smagu slimību, īpaši sākot ar aptuveni 28 dienām pēc vakcinācijas.

Trešdien publicētajā drošības informācijā par vairāk nekā 6700 izmēģinājuma dalībniekiem gandrīz 49% bija sāpes injekcijas vietā, 39% pēc šāviena sāka sāpēt galva, 38% bija noguruši un 33% bija muskuļu sāpes. Gandrīz visi šie simptomi tika uzskatīti par viegliem vai vidēji smagiem un izzuda vienas vai divu dienu laikā.

Vakcīnas saņēmējiem, kas vecāki par 60 gadiem, bija mazāka iespēja ciest no blakusparādībām nekā jaunākiem, kas atbilst citām vakcīnām.

Gandrīz 20% cilvēku aktīvās vakcīnas grupā nedēļā pēc injekcijas lietoja pretsāpju vai drudža zāles, salīdzinot ar 6% placebo grupā, ko galvenokārt vadīja vakcīnas saņēmēji, kas jaunāki par 60 gadiem.

Cilvēkiem, kuri saņēma aktīvo vakcīnu, salīdzinot ar placebo, nedaudz biežāk bija nātrene (pieci vakcīnas grupā un viens placebo grupā), asins recekļi (15 pret 10) un troksnis ausīs (seši pret nevienu), lai gan nebija skaidrs, vai šos simptomus izraisīja vakcīna vai vienkārši nejauši.

Pētījumā konstatēts, ka šajā apakšgrupā nebija vairāk nopietnu notikumu, ko varētu saistīt ar vakcīnu.

Kopumā pētījumā tika ziņots par 25 nāves gadījumiem, pieci vakcinēto grupā un 20, kas saņēma placebo. Vakcinētās grupas dalībnieks ziņoja par vienu nopietnu alerģisku reakciju, kas, iespējams, bija saistīta ar šāvienu, taču tā netika klasificēta kā anafilakse.

Bela paralīzes, kas ir sejas paralīzes veids, gadījumi, iespējams, bija saistīti ar citām Covid-19 vakcīnām. J&J vakcīnas ceļā puse no četriem dalībniekiem, kuri saslima ar Bela paralīzi, bija vakcīnu grupā un puse placebo grupā, tāpēc nekas neliecināja, ka vakcīna būtu izraisījusi šo stāvokli.

Septiņas dalībnieces palika stāvoklī pēc vakcinācijas, četras placebo grupā un trīs aktīvās vakcīnas grupā. Divas grūtniecības placebo grupā tika apzināti pārtrauktas, trīs beidzās ar spontānu abortu vai citām problēmām (divas aktīvās vakcīnas grupā, viena placebo grupā) un divas grūtniecības turpinās.

Pētījumā ar trušiem netika konstatēts, ka vakcīna varētu būt toksiska mātei vai pēcnācējiem grūtniecības laikā.

Uzņēmums plāno vairākus turpmākus pētījumus, tostarp vienu ar grūtniecēm, vienu ar pusaudžiem Eiropā, lai pārbaudītu vakcinēto cilvēku veselības ierakstus un apdrošināšanas prasības, un vēl viens ir vērsts uz efektivitāti. Vakcīnas nodrošinātājiem jāziņo valsts reģistram par visām nopietnām vakcīnas blakusparādībām.

Sazinieties ar Kārenu Veintraubu pa e-pastu kweintraub@usatoday.

Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.

"Pašnāvība ir kaut kas tāds, par ko mēs tik daudz nedomājam un nerunājam, un tas ir daudz biežāk, nekā es sapratu," sacīja Mičiganas Universitātes profesore un dokumenta vecākā autore Kara Zivina.

Zivina pētīja, balstoties uz savu pieredzi – pirms 10 gadiem pēc dēla piedzimšanas pēcdzemdību depresija viņu padarīja pašnāvniecisku. Viņa sacīja, ka vēlas izgaismot nepietiekami apspriestu tēmu sabiedrības veselības jomā, kurai ir dziļas sekas.

ASV ar grūtniecību saistīto nāves gadījumu skaits ir augstāks nekā jebkurā citā bagātā valstī. Saskaņā ar federālo slimību kontroles un profilakses centru ziņojumu 2017. gadā pašnāvības veidoja aptuveni 6,5% no visiem ar grūtniecību saistītajiem nāves gadījumiem.

Nav skaidrs, kas slēpjas aiz šīs tendences, lai gan pētnieki teica, ka tas, iespējams, ir kombinācija, kad ārsti biežāk konstatē pašnāvības gadījumus, kas parasti tiek nepietiekami diagnosticēti, un problēma kļūst arvien izplatītāka.

Tas, iespējams, ir nepilnības trūkums, sacīja Ketija Kožimanila, Minesotas Universitātes asociētā profesore un tās lauku veselības pētniecības centra direktore. Melnās sievietes nesamērīgi tiek segtas, izmantojot Medicaid, nevis privāto apdrošināšanu. (Kozhimannil nebija iesaistīts pētījumā.)

Pētījuma autori teica, ka nav skaidrs, kāpēc melnādainie cilvēki piedzīvoja tik dramatisku diagnožu pieaugumu. Kožimanils atzīmēja, ka rasisma pieredze ir https://uslim-official.top/lv/ saistīta ar fizisko stresu un garīgo slimību simptomiem. Viņa teica, ka dati uzsver, kāpēc veselības politikas veidotājiem ir jāuzsver sistēmiskā rasisma ietekme, izstrādājot ar grūtniecību saistītus veselības pasākumus.

"Tas nav par rasi, tas ir par rasismu," viņa teica. "Tādā veidā domājot par to, tas norādītu uz kopīgu sakni un varētu mūs virzīt politikas diskusijās, lai novērtētu melnādaino veselību grūtniecības laikā."

Eksperti teica, ka ar grūtniecību saistītas pašnāvības ir problēma, kas, iespējams, pieaugs, īpaši COVID-19 pandēmijas rezultātā, kas ir radījusi jaunus spriedzi perinatālās garīgās veselības jomā.

Viņi izsauca trauksmi par iespējamu pašnāvību pieaugumu. Tas īpaši satrauc cilvēkus, kuriem ir pieejami šaujamieroči, sacīja Kožimanils; lielākā daļa nāves gadījumu ar ieročiem katru gadu ir pašnāvības. Vairāk sieviešu šaujamieročus iegādājas pirmo reizi.

"Tas ir svarīgāk nekā jebkad agrāk COVID-19 laikmetā," sacīja Lindsija Admona, Mičiganas Universitātes OB-GYN un pētījuma vadošā autore.

Contents